24/06/2017 08:54

IX Wysokomazowiecki Piknik Seniorów [foto]

W dniu 21.06.2017 r. w Gospodarstwie Agroturystycznym „Ziołowy Zakątek” w Korycinach odbyła się impreza kulturalna pod nazwą „IX Wysokomazowiecki Piknik Seniorów”. Spotkanie integracyjne zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Szepietowie przy wsparciu finansowym Zarządu Powiatu Wysokomazowieckiego.

Na IX edycję pikniku przybyły wszystkie kluby seniora działające przy ośrodkach kultury naszego powiatu tj.: Klub Seniora „Chwilowo Młodzi” w Ciechanowcu, Klub Seniora „Złoty Wiek” w Czyżewie, Klub Seniora w Klukowie, Klub Seniora w Kuczynie, Klub Seniora „Złoty Wiek” w Szepietowie, Klub Seniora „Pogodna Jesień” w Wysokiem Mazowieckiem, Klub Seniora w Kuleszach Kościelnych, Klub Seniora w Sokołach oraz Chór Akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Zambrowie wraz z zespołem muzycznym i uczestnicy Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Ciechanowca i Zambrowa. Ogółem w imprezie powiatowej uczestniczyło około 250 osób.

Podczas spotkania odbyły się: występy artystyczne seniorów, wspólne biesiadowanie, zwiedzanie „Podlaskiego Ogrodu Ziołowego” i zabawa taneczna. Muzyka płynąca z akordeonów, saksofonu i skrzypiec zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewania piosenek z dawnych lat: biesiadnych, harcerskich, turystycznych, żołnierskich. Wspólna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

(GOK w Szepietowie)