miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Radomir
Czyżew: 51 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie [foto]

Czyżew: 51 pierwszoklasistów złożyło ślubowanie [foto]

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie stało się niezapomnianym momentem dla 51 młodych uczniów. 31 października 2023 r., uczniowie pierwszych klas w obecności swoich rodziców, rówieśników oraz kadry pedagogicznej symbolicznie rozpoczęli swoją edukacyjną przygodę.

Tego dnia szkoła wypełniona była atmosferą radości i emocji. Pierwszoklasiści z wielkim przejęciem składali ślubowanie, podczas którego zobowiązywali się do rzetelnego uczenia się i przestrzegania zasad obowiązujących w szkole. Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było symboliczne pasowanie ołówkiem, które stanowi tradycyjne dopełnienie całego ślubowania.

Ale nie tylko formalna część była tego dnia ważna. Uczniowie przygotowali także część artystyczną, podczas której zaprezentowali swoje umiejętności.

Pasowanie na ucznia to ważna tradycja, która wprowadza młodszych uczniów w społeczność szkolną, a także uczy ich odpowiedzialności i przynależności. Szkolne mury stały się dla nich miejscem, gdzie będą zdobywać wiedzę, rozwijać pasje i budować trwałe przyjaźnie.

Niech lata spędzone w szkole staną się dla nich nie tylko czasem nauki, ale także okresem wspaniałych przeżyć, odkryć i budowania relacji z rówieśnikami. Szkolne mury mają stać się dla nich miejscem bezpiecznym, gdzie każdy znajdzie wsparcie i zrozumienie.

foto: UM w Czyżewie

 

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk