miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Szkoły w powiecie wysokomazowieckim zyskują nowoczesne pracownie komputerowe
foto: Ministerstwo Cyfryzacji

Szkoły w powiecie wysokomazowieckim zyskują nowoczesne pracownie komputerowe

W wyniku konkursu "Pracownia Kompetencji Cyfrowych", który miał miejsce na terenie całego kraju, osiem szkół w powiecie wysokomazowieckim zyska nowoczesne pracownie komputerowe.

O wynikach konkursu poinformował podczas konferencji prasowej w Białymstoku sekretarz stanu w Ministerstwie Cyfryzacji, Adam Andruszkiewicz: - "Mamy bardzo dobre wiadomości dla województwa podlaskiego. W Konkursie „Pracownia Kompetencji Cyfrowych” na przenośne zestawy złożone z 16 nowoczesnych laptopów wraz z ekranem edukacyjnym do szkół w naszym Regionie trafi 60 takich pracowni. Uczniowie będą na co dzień korzystać z tego pozyskanego sprzętu, kształtując swoje kompetencje cyfrowe. To z pewnością pomoże im na rynku pracy, a szczególnie w zawodach przyszłości, które będą dominować" - podkreślił Adam Andruszkiewicz.

Szkoły w powiecie wysokomazowieckim:

  • Niepubliczna Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy,
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wysokiem Mazowieckiem,
  • Technikum w Wysokiem Mazowieckiem,
  • Branżowa Szkoła I Stopnia im. Armii Krajowej w Wysokiem Mazowieckiem,
  • Liceum Ogólnokształcące im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu,
  • Technikum w Czyżewie,
  • Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Wysokiem Mazowieckiem,
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II. 

Konkurs, w którym mogły brać udział wszystkie szkoły w Polsce, został ogłoszony na początku czerwca. Uczestnicy mogli startować w 3 kategoriach wiekowych, a dla każdej z nich przygotowano inne zadanie. Wspólnym motywem było zrealizowanie wskazanego kursu e-learningowego dotyczącego bezpieczeństwa w sieci przez jak największą liczbę uczniów, a następnie przygotowanie pracy w oparciu o zdobytą wiedzę. Drużyny rywalizowały o mobilną pracownię komputerową dla swojej szkoły. Każda z nich ich jest wyposażona w 16 laptopów wraz z przenośną szafą, posiada oprogramowanie umożliwiające zarządzanie przez nauczyciela pracami uczniów oraz interaktywny monitor.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk